Книжкова полиця
Виставка -інсталяція до Дня вишиванки " У рідному краї цвітуть вишиванки"
Сьогодні день народження класика дитячої літератури Всеволода Нестайка, на творах якого виросло не одне покоління дітвори. Книги автора не стоять на книжкових полицях, вони в іншому часі живуть, вони якісь магічні і користуються шаленою популярністю. Всеволод Нестайко - улюблений письменник нашої читачки Діани Шаповаленко. Дівчинка прочитала майже всі твори автора, які є у нашій бібліотеці. І традиційна добірка творів, для вас.1 лютого - День Робінзона Крузо. А чи знаєте ви, хто був прототипом героя відомого роману Даніеля Дефо "Робінзон Крузо"?1 лютого 1709 року на безлюдному острові в Тихому океані було знайдено матроса Олександра Селькірка, який і став прообразом книжкового героя. Матрос збунтувався проти свого капітана корабля, звинувативши його в тому, що той прирікає моряків на вірну загибель вийшовши в море, адже корабель знаходиться в дуже поганому стані. Селькірк заявив, що краще залишиться на острові, ніж знову зійде на борт. Коли 28 - річний бунтар схаменувся, було вже пізно: корабель пішов. Що, між іншим, врятувало йому життя, бо корабель пізніше затонув разом з командою. Ну, а Селькірк прожив сам на острові чотири роки і чотири місяці, поки його випадково не виявило інше судно.

Тих, хто ще не знайомий з дивовижними пригодами моряка Олександра Селькірка запрошуємо до нашої бібліотеки по книгу Даніеля Дефо "Робінзон Крузо"

2023

14 листопада виповнюється 115 років з дня
народження всесвітньо відомої письменниці
Астрід Ліндгрен.
Ви бажаєте зануритися у світ пригод та кумедних витівок? Познайомитися з сміливою пустункою Пеппі, смішним Карлсоном, що живе на даху, непосидючим Емілем, про нескінченні витівки якого знає вся земна куля? Тоді вам до нас!


21 жовтня Всесвітній день яблук. 

Є багато прислів'їв та приказок про яблука: "Потрапити в яблучко", "Яблуко від яблуні недалеко падає", "Яблуку ніде впасти", "Яка яблунька, такі й яблука". Також є і загадки про яблука: "Білим цвіте, зеленим висить, червоним падає", "Кругле, рум'яне, росту на гілці", "Дивлюсь в віконце - на гілці сонце ", "Кругле, рум'яне, з дерева впало, мені в рот попало". А ще до уваги дітей підбірка цікавих книг.   


  Увага! Нова книга від Українського інституту книги!


Науково – популярне видання в подарунковому оформленні. Книга цікава для істориків, краєзнавців, студентів, старшокласників – усіх хто цікавиться історією та історичним краєзнавством України.

Книга знайомить читачів з основами геральдики України періоду XIV – поч. XX ст., містить огляд символіки 111 населених пунктів, які в минулому мали статус міста або містечка. У книзі є дані про наше Лукім*я та Яблуневе.

                                      Гортаючи календар…

Сьогодні, 6 грудня, українці відзначають День Збройних сил України. Прийміть найщиріші вітання в день 30 – річчя Збройних сил України. Для майбутніх захисників пропонуємо добірку книжок «Ми хочемо жити в мирі».
         Викладка літератури "Григір Тютюнник: Життя у слові"
           

 "Найдорожчою темою, а отже ідеалом, для мене завжди були і залишаться доброта, самовідданість і милосердя людської душі в найрізноманітніших проявах." Це слова українського письменника, лауреата національної премії ім. Тараса Шевченка та премії ім. Лесі Українки, нашого земляка Григора Тютюнника, якому сьогодні, 5 грудня виповнилося б 90 років. До уваги відвідувачів бібліотеки викладка літератури "Григір Тютюнник: Життя у слові".            


                                                   НОВІ КНИГИ!

     Перегляд літератури "Героїв стежина - від батька до сина"

           
                                        Виставка - інсталяція "Веселі гудзики"


   Книжкова виставка"Мова - душа народу" до дня писемності та мови.

                         Книжкова поличка "Страшні історії з книжкової полиці"
                          Книжкова виставка "Книги трьох поколінь"
                                  
                                                          НОВІ КНИГИ!
  
Книжкова виставка "Перший дзвоник кличе дітвору"
Книжкова виставка  "Іде у світ слово Каменяра"


Книги про літо

 
Правила книголюба
Журнал "Пізнайко від 6" для вас!
Правовий лабіринт     "Права дитини - майбутнє України"


Виставка - інсталяція "Українська вишиванка"


 

Книжкова виставка "Великдень просить на гостини"


Викладка літератури "Маленьким дітям про великого Кобзаря"


 До 150 – річчя від  дня народження Лесі Українки: поетеси, драматурга та громадського-політичного діяча
 


Викладка літератури "Володимир Малик: майстер українського історичного роману"


            14 лютого –День Святого Валентина

День Cвятого Валентина – свято закоханих – відзначається 14 лютого в Європі з XIII століття, в США – з 1777 року, у нас – з початку 1990-х років.
 До вашої уваги   викладка літератури "Яке воно, сучасне перше кохання?"
                   Увага! Нові книги!

Наша бібліотека   отримала книги  від Благодійного фонду «Фундація Дарини Жолдак», що займається популяризацією читання та оновлює фонди сільських бібліотек. Така увага до бібліотек радує, надихає і читачів, і бібліотекарів. Адже нові книги це завжди свято для тих, хто любить читати.  Казки Шарля Перро «Спляча красуня» та «Кіт у чоботях» -  це перші інтерактивні книги у нашій бібліотеці. Ці чудові книги дійсно покращать дозвілля дітей та додадуть позитиву в їхнє життя. Казки з ілюстраціями українських художників, а ще вони незвичайні тим, що якщо родина має смартфон, книги зможуть заговорити і малюнки «оживуть» за допомогою спеціального мобільного додатку. Це сучасні книги – для сучасних дітей.

Приходьте до бібліотеки – книги вже чекають своїх  маленьких відвідувачів.

Ми  вдячні Фундації Дарини Жолдак за такий щедрий подарунок, який оновив фонд нашої бібліотеки.
До 100 - річчя від дня народження В.Малика


 Книжкова виставка до Дня Соборності України "Є така держава -Україна"

  
Віртуальна книжкова виставка "10 цікавих абеток"

Книжки, з якими дитина робить свої перші кроки світом літератури, відіграють особливу роль у її житті. Не дарма ж кажуть, що як свій шлях розпочнеш, так і далі попливеш. І не дарма батьки, які справді прагнуть прищепити своїм дітям любов до читання, до вибору цих книжок підходять з особливою ревністю та ретельністю. Про те, що варто брати до уваги, обираючи перші книжки-картонки, чому не можна нехтувати книжками без слів і навіщо дітям книжки-картинки. В день української мови та писемності  ми  цю добірку присвячуємо цілком і повністю абеткам.

1. Малкович І. Абетка / І . Малкович.- К.: А-БА- БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 1999.-36с.

А
бетка» — одна з найзнаковіших книжок видавництва, саме з неї почалася історія видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».
Це видання «Абетки» просто неперевершено проілюстрував Кость Лавро — головний художник видавництва. Його рідні і такі вже класичні образи зворушують і зачаровують на все життя. Здається, що вони існували вічно і що саме про Лаврових зайчиків і котиків виспівували над нашими колисками...До книги увійшли популярні вірші, відомі багатьом поколінням українських дітей, а також нові твори. 

2. Матюх Н.Д.,Моніч О.Б. Абетка тварин.-   Пегас, 2007.- 10с.
Діти у   віршованій формі дізнаються про мавпочку- ігрунку, жука- оленя, коалу.

3. Шостак Л. Абетка для хлопчиків, та дівчаток, про рибок, птахів, комах, звіряток / Л.Шостак.- К.:АВІЗА, 2013.- 40с.іл.

Дітки дізнаються як киця - мандрівниця потрапила до книгарні, та про мишку, яка знає  що алфавіт живе у книжці.

4. Нездойминога В. Азбука на канікулах: Вірші для дітей / Валентина Нездойминога. - Вид 3-є.- Полтава: Видавець Шевченко Р.В., 2013.- 48с.

Слово про алфавіт і зокрема про кожну букву, що вона робить, думають. Букви - сестриці, з них народжуються слова.

5. Андрусяк І. Звіряча абетка / Іван Андрусяк.- К.: Грані-Т, 2008.-72с.іл.

"Звірячі" віршики познайомлять ваших діток із тваринним світом - як звичайним, так і екзотичним

6. Евсенко С. Абетка природи / С.Евсенко.- К.: ТОВ"Балтія -друк", 2015.- 46.с.іл.

Домашні тварини, тварини нашого краю, явища природи. Насолоджуйтеся чудовими малюнками та віршами.

7. Малкович І. Українська абетка / Іван Малкович.-К.: Нотна фабрика, 1992.- 18с.

Українська абетка Малковича, яка починається з букви А- анел

8. Кононенко О. Абетка від А до Я.

В книзі - розкладачці можна дізнатися про отруйну змію Ефу

9. Азбука "Читаємо дітям", 2005

Азбуку читаємо по - складах

10. «Дідусева абетка» Олександр Недовіс

До кожної літери поет написав віршик, від якого віє мудрістю, теплом і затишком дідусевої оселі. Упродовж усього тексту потрібна буква повторюється кілька разів, що сприяє кращому запам’ятовуванню. Доречним у книзі є зображення прописом кожної літери алфавіту.

 

Віртуальна книжкова виставка  «Україна – козацька держава»


 14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. І водночас у цей день відзначається День українського козацтва. Цей день – данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності. Саме виникнення козацтва допомогло консолідувати українців в боротьбі проти численних ворогів, які в ХУ-ХУІІ століттях неодноразово намагалися завоювати українські землі.

Фундаментом всього українського козацтва була Запорізька Січ. Це був політичний центр республіки. Гетьмани Запорізької Січі мали великі урядові повноваження. Вони захищали землі і народ від зовнішнього ворога, вели міжнародні переговори від імені народу, вирішували глобальні питання, що стосувалися загального розвитку держави.
У 1775 році Запорізька Січ була ліквідована рішенням імператриці Катерини II. Але, незважаючи на це, День українського козацтва сьогодні можуть святкувати справжні козаки, оскільки відродження козацтва стало невід’ємною частиною розвитку незалежної Україні після розпаду СРСР.
У незалежній Україні свято офіційно існує з 1999 року (наказ Президента України від 7 серпня 1999 р.), але неофіційно святкується вже декілька століть.

 Розділ 1. Україна – земля козацька…

Не той козак, що за водою пливе, а той, що проти води! 

1. Яворницький  Д. І.  Історія   запорізьких   козаків / Д. І. Яворницький. У 3-х т. –  Львів: Світ, 1990.  –319 с.


Книга є найбільш повним історичним дослідженням, що охоплює період 1471-1734 рр..На багатому документальному матеріалі в популярній формі всебічно висвітлюється життя запорізького  козацтва.
Висвітлюються питання соціально-економічних  історій, суспільного устрою, життя та побут запорозького козацтва, описані територія й кордони, природні умови  Запорізької  Січі. Для викладачів, студентів, істориків, етнографів, пропагандистів.

2. Шудря М.А. Січ – мати / М.А.Шудря. - К.:ТОВ «Елібре»,  2008. - 560с.


Це спогади про запорозьких козаків, про побут, звичаї, подвиги, звитягу простих козаків та їхніх гетьманів. Про життя та битви козаків зі своїми ворогами.

3.Сегеда С.П. Гетьманські могили / С.П. Сегеда. - К.: Наш час, 2010. - 439 с.

«Згадайте праведних гетьманів: Де їх могили?» — із сумом і гіркотою запитував себе та сучасників Тарас Шевченко на сторінках поеми «Гайдамаки». Справді — де? Чи збереглося місце останнього спочинку славетного гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного? Які таємниці криються довкола поховання Богдана Хмельницького — очільника Національно-визвольної війни українського народу 1648—1657 років? Як сталося, що гетьман Петро Дорошенко був похований у далекому Підмосков'ї? Де упокоївся Іван Мазепа і чи збереглася його могила? Чому життєвий шлях останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського завершився на похмурих Соловках?Це далеко не повний перелік запитань, відповіді на які читач знайде на сторінках нашої книги. Оповіді про місцезнаходження та долю поховань визначних державних, військових і культурних діячів ведуться на тлі бурхливих подій української історії. Видання призначене для широкого кола читачів, які цікавляться історичним минулим України. 

Розділ 2. Без гетьмана військо гине

Степ та воля — козацька доля 

1.Апанович О. М. Козацька енциклопедія для юнацтва: кн. ст. про буття укр. козацтва / О. М. Апанович. – К. : Веселка, 2009. – 714 с.


Книгу написала Олена Михайлівна Апанович (1919-2000) видатний історик, архівіст, письменниця, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка та наукової нагороди Фундації Антоновичів (США), яка все своє подвижницьке життя присвятила дослідженню і популяризації козацтва. «Козацька енциклопедія для юнацтва» адресована найширшим читацьким колам, насамперед допитливому юнацтву – школярам та студентам. Хоча статті в книжці розміщені за алфавітом, вона не є класичною академічною енциклопедією, оскільки не обтяжена довідковим апаратом та посиланнями на джерела. Саме тому книжка виконуватиме не тільки довідкову, енциклопедичну функцію, служитиме навчальним посібником для школярів і студентів, а й стане захоплюючим читанням для всіх небайдужих до історії рідного народу, сприятиме вихованню національної свідомості, утвердженню в суспільстві української національної ідеї.

2.Козацькі ватажки та гетьмани України. Укладено на основі «Історії   України-Русі » Миколи Аркаса / упорядк. Я. Мельничук та Б. Карабін. – Львів., 1991. – 174 с.


Ця книга – свого роду хрестоматія з історії козаччини, що містить життєписи найславніших її ватажків, а також гетьманів України і укладена на основі історичних студій відомого дослідника нашої минувшини Микола АРКАСА, твори якого популярні в багатьох країнах і лише на його батьківщині опинилися в числі «забутих». 

3.Реєнт О.П. Усі гетьмани України: легенди, міфи, біографії / О.П. Реєнт, І.А. Коляда. - Х.: ФОЛІО, 2007. - 415 с.

 

Українська Гетьманська держава за роки свого існування мала 17 гетьманів. Усі вони були носіями ідеї незалежної самостійної Української держави. Втіленню цієї ідеї в життя вони присвятили все своє життя, поставивши за мету вибороти звільнення українського народу від панування чужинців. Діяти цим гетьманам довелося в найскладніших, найтяжчих, іноді найтрагічніших для України історичних умовах.

Дмитро Вишневецький прагнув звільнити південні українські степи від панування ханських орд, знищити турецькі фортеці в пониззях Дніпра, а згодом і оволодіти Чорноморським узбережжям. Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа належали до тих постатей, чиїми іменами називають епохи. Окремі нариси в книжці присвячені Івану Виговському, Петру Дорошенку, Пилипу Орлику — видатним державним й політичним діячам, талановитим дипломатам.

У книжці надається правдивий і об'єктивний життєпис цих, а також інших найвищих військових керівників українського козацтва. 

4.Гуржій О.І. Гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний / О.І. Гуржій, В.В. Корніенко. - К.: Україна, 2004. - 192 с.

 

Науково-популярна книга про найвідомішого провідника українського козацтва кінця XVI — перших десятиліть XVII століття Петра Конашевича-Сагайдачного (1577—1622).

Видання розраховане на широке коло читачів.

5.Смолій В.А. Богдан Хмельницький: соц.-політ. портрет / В.А. Смолій, В.С. Степанков. - К.: Либідь, 1993. - 504 с.

 

В історії України зіркою першої величини сяє постать великого гетьмана Богдана Хмельницького. Ось уже протягом кількох століть ім'я й державотворча діяльність цієї людини викликають жвавий інтерес, палкі суперечки, неоднозначні, а то й абсолютно протилежні думки та оцінки. Події останніх років в Україні до краю загострили проблему політичної спадщини Керівника Визвольної війни українського народу за національну незалежність. У чому він мав рацію, а в чому помилявся? Які конкретно-історичні обставини зумовлювали саме такі, а не інші його рішення? Переяславська рада - прорахунок чи безжальна необхідність? На ці та подібні питання намагаються відповісти автори книжки, пропонуючи читачеві свій варіант соціально-політичного портрета Богдана Хмельницького. Широке історичне тло дає змогу показати не тільки внутрішньодержавний, а й загальноєвропейський аспекти його діяльності.

На суворо документальній базі автори простежують основні віхи життєвого шляху Богдана Хмельницького, показують обставини, які зумовили формування його світоглядних установок, вплинули на політичний вибір. Богдан Хмельницький — гетьман, політичний діяч, полководець, дипломат, просто людина — всі ці поняття знайшли висвітлення в книзі. Він кохає й ненавидить, вагається й помиляється.

Постать Б.Хмельницького змальована на широкому історичному тлі, де живуть і мислять десятки історичних осіб, доля яких так чи інакше переплітається з долею гетьмана. Для істориків, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться вітчизняною історією. 

Розділ 3. Де козак, там і слава.

Козацькому роду нема переводу

1.Каляндрук Т.Б. Загадки козацьких характерників / Т.Б. Каляндрук. - Л.: Піраміда, 2006. - 272 с.

 

Це друга книга серії історичних розвідок Т. Каляндрука про славні бойові подвиги українських «лицарів духу», що були розпочаті у «Таємницях бойових мистецтв України». У книзі висвітлено малодосліджені сторінки української історії, міфології, культури, які по-новому розкривають сутність бойового духу та військового мистецтва українського народу через прадавні традиції військової бойової підготовки та вірування наших предків. Книга також містить унікальний ілюстративний матеріал, зібраний з найрізноманітніших давніх та сучасних джерел: ілюстрації до давніх видань, фрагменти фресок, графіті та рельєфних зображень, малюнки, світлини тощо.

Книга буде цікавою для дослідників історії, культури, військової підготовки, а також для усіх, хто небайдужий до минулого та сучасного рідного краю. 

 

2.Каляндрук Т.Б. Таємниці бойових мистецтв України / Т.Б. Каляндрук. - Л.: Піраміда, 2007. - 303 с. 


Книга присвячена бойовим мистецтвам українців і є першим комплексним дослідженням цієї теми з точки зору сучасного дослідника. Автор досліджує бойові мистецтва богатирів, пластунів, козаків та інших воїнів. Зі сторінок книги оживає самобутня бойова культура наших предків, які тисячу років допомагала їм захищати рідну землю від ворогів.

У виданні представлено понад чотириста зображень із рідкісних джерел, більшість з яких до останнього часу були мало дослідженими.

Книга буде цікавою для істориків, культорологів, захисників вітчизни та усіх, хто небайдужий до бойових мистецтв українців. 

3.Історія українського війська: У 2 ч. / І. Крип'якевич, Б. Гнатевич, З. Стефанов та ін. - К. : Україна, 1993. - Ч.1. - 288 с. - Репринт. вид.: Л.: Вид. І. Тиктора, 1936.

  

Автори вперше зробили спробу простежити історію розвитку національної військової справи та озброєння від часів Київської Русі. Основну увагу в роботі дослідники сконцентрували на системі організації та забезпечення війська, тактичній й стратегічній концепції ведення бойових дій, нарешті історії військових кампаній. Безпосередньо зброї присвячено небагато місця. Її дослідження ґрунтується на писемних джерелах (згадках сучасників) та ілюстративних матеріалах, передрукованих з праць попередників. При аналізі козацької зброї дослідників здебільшого цікавлять історичні назви холодних й вогнепальних різновидів, їх місце в комплексі озброєння тощо


Віртуальна книжкова виставка «Осінинка»

( для молодшого шкільного віку)

 1. Андрусяк  І. Чупакабра та інші зайчики. Усе солодший сад / Іван Андрусяк.  Вид. друге доповнене. – К. : Фонтан казок, 2015.- 48с. (Серія «Добрі вірші» )


2.     Горець І. Осінинка / І. Горець. – Полтава : Дивосвіт, 2018.- 72с.

3.     Лобе,  Міра. Яблунька / Міра Лобе; пер. З нім. І. Андрущенка. -  К.: Наш час, 2012.- (Сер. «Равлик» )4.     Нікітінський Ю. Будинок двірників.- К.: Часмайстрів, 2017.- 88с.:іл..


5.     Павличко Д. Золоторогий олень.- К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018.- 33с.:іл..6.     Сонечко. Казки. Оповідання. Скоромовки.- Х.: Ранок-НТ, 2005.- 318с.7.     Буханченко Р. Чарівні пори року: Хрестоматія.- Донецьк:ТОВ ВКФ «БАО», 2004.- 416 Викладка правової літератури для дітей "Права дитини - майбутнє України"


Нові книги!

Книжкова викладка "А Сотню вже зустріли небеса..."

7 книг Всеволода Нестайка, які ви повинні прочитати з дитиною

         Всеволод Нейстайко – український Марк Твен. Його твори незмінно викликають усмішку на обличчі у всіх читацьких поколінь. “Тореодори з Васюківки” – одна з найвеселіших книг у всій шкільній програмі. За словами Івана Малковича, був час, коли тираж “Тореодорів” перевищував тираж кращого тому про Гаррі Поттера.
  Нестайко народився в Бердичеві, однак з трьох років жив у Києві. На відміну від більшості своїх героїв, у письменника було важке дитинство: батька в 1933-му репресували, шкільні роки припали на час окупації. Саме тому альтернативним дитинством для Нестайка стали його книги – від першого оповідання в 24 роки і до останнього твору.

"Тореодори з Васюківки”

Книга про пригоди двох школярів, які ніколи не нудьгували на літніх канікулах, не раз перевидавалася і отримала чимало нагород (серед них Премія ім. Лесі Українки і місце в Особливому почесному списку імені Г.К. Андерсена). Кілька зарубіжних нагород отримала і екранізація, яку так і не показали на батьківщині письменника.
Сучасні діти не влаштовують в селі кориду з коровою і не риють метро під свинарником, але це і не важливо. У центрі письменницьких пригод завжди справжня дружба і фантазія без кордонів. Саме вона пов’язує школярів Яву і Павлушу – хлопців, з якими хочеться дружити кожній дитині.
Роман складається з трьох епізодів: “Пригоди Робінзона Кукурудзо”, “Незнайомець з тринадцятої квартири” та “Таємниця трьох невідомих”.

“В Країні Сонячних Зайчиків”

Все почалося з того, що Нестайку приснився сон: маленький сонячний зайчик малював пензлем на його щоках ластовиння. Письменник прокинувся і захотів написати історію про місце, де живуть ці створіння.
В Країні Сонячних Зайчиків всі веснянкуваті, рудоволосі і працюють у цирку. Проте є у них і вороги – хулігани з країни Хуліганії.
У цій історії теж три частини: “В Країні Сонячних Зайчиків”, “Чарівне дзеркальце, або Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків” та “В Країні Місячних Зайчиків”.

“Незвичайні пригоди в лісовій школі”

“Незвичайні пригоди в лісовій школі” – одна з найулюбленіших історій всіх малят. Зайченя Кося Вухань і їжачок Колько Колючка по дорозі в лісову школу з боягузів перетворюються в сміливців та героїв і рятують звірів (навіть тих, які хуліганять).
До видання 2010 року “Найновіші пригоди їжачка Кольки Колючки та зайчика Косі Вуханя” (продовження серії) ілюстрації малювали діти 6-11 років, які брали участь у конкурсі видавництва “А-ба-ба-га-ла-ма-га”.

“Пригоди журавлика”

Маленький журавлик вирушає на пошуки свого нового друга чижика Циві-Тивика. Попереду його, звичайно ж, чекають пастки підступного кота та небезпеки великого міста. Але будьте впевнені, сміливість і кмітливість журавлика допоможуть йому стати справжнім героєм і знайти друга.

“Неймовірні детективи”

Женя Кисіль і Віталік Дорошенко, звичайні київські школярі. Вони ніколи не думали, що їм доведеться розплутувати загадкові злочини. Але хіба можна лишатися осторонь, коли поруч відбувається таке і допомога потрібна капітанам міліції? У цій книзі Нестайко запрошує юного читача приєднатися до пригод, взяти участь у розслідуванні й опинитися віч-на-віч із загадками, які не може пояснити сучасна наука.

“Загадка старого клоуна”

Історія про київське шкільне життя хлопчика Стьопи Наливайка, про його друзів із 6-Б та фантастичні мандри в минуле і майбутнє разом зі старим клоуном та чарівником Чаком. Читачі побачать Київ і його жителів у різні часи – від Ярослава Мудрого до кінця ХХ століття.

“Чарівні окуляри”

Це книга про казкові пригоди двох школярів та чарівні окуляри, які вони то знаходять, то втрачають протягом всієї повісті. Є там і симпатичні однокласниці, і чарівники, і козаки. Книга підходить для дітей молодшого та шкільного віку.


                                "П'ять важливих  уроків В.Нестайка"- 

                         рекомендаційний список  літератури
                                    для середнього шкільного віку


.НОВИНКИ ПІД НОВОРІЧНУ ЯЛИНКУНевдовзі усіх нас захопить передноворічна метушня. Підготовка до свята, вибір вбрання для новорічної ночі, складання святкового меню  і, звичайно ж, придбання подарунків під ялинку. А найкращий подарунок – це книги. Такий подарунок і гарний  настрій можна  зробити у нас в бібліотеці.

Щоб закликати святковий настрій, пропонуємо  переглянути нові книги.


Книги на всі смаки


11 вересня – міжнародний день дівчат!Ми підготували з нагоди цього свята ТОП найкрутіших “дівчачих книг”!1. Буба

Прикольна книжка для підлітків.
Героїня твору – польська 16-річна дівчина Буба. У її родині час від часу виникають різні непорозуміння, але почуття гумору допомагає згладити гострі кути відносин. Найбільш цікаві вислови належать дідусю Генрику, який навчив онуку грати у свій улюблений бридж.
А сама Буба, наразі, дуже любить свої джинси та мартенси. Але вона на порозі дорослого життя, тому її починають дуже цікавити теми справжньої дружби, кохання, вірності і досягнення успіху у справах та особистісному розвитку.

2. Шоколад із чилі
Вам доводилося куштувати шоколад із чилі, де солодкий смак поєднується з гіркотою? Саме його нагадує життя 17-річної Лінки, яка щойно вступила до омріяного ліцею. Вона відшукала давно втрачену сестру й нарешті розібралася у своїх почуттях до Адріана. Здається, перед нею чудове майбутнє. Проте не все так рожево. На навчання Лінці доведеться заробляти, мама не в стані сплатити за дорогий приватний ліцей, стосунки із сестрою теж не завжди ідеальні. Крім того, коханий їде навчатися до Лондона, а це означає кількамісячну розлуку. Лінка живе в очікування Різдва, бо тоді Адріан має приїхати до Польщі. Проте на неї чекає неприємний сюрприз. Що ж, може, кохання не завжди мусить бути солодким, як молочний шоколад? Може, воно нагадує шоколад із чилі?
3. Буба: мертвий сезон«Буба. Мертвий сезон» – це продовження книги  «Буба» про польську дівчину-підлітка.
Їй вже 17 років, і доля вирішила, що вже час для пережиття розлучення із хлопцем, відсторонення рідних, допомоги  одноліткам та, навіть, значно старшому знайомому.
Відчайдушна Буба вступає у протиборство із картярським шахраєм.
Можливо вам щось нагадує моменти власного життя? Головне оцінити гумор цієї історії та позичити його для себе та близьких людей!

4. Кава з кардамоном
Досі спокійне життя 15-річної гімназистки Лінки раптом змінюється. Її мама дедалі більше втомлюється й дратується, вітчим чимраз довше затримується на роботі, Лінці доводиться займатися молодшим братиком, хоча не за горами випускні іспити, і треба більше приділяти уваги навчанню… Дівчина відчуває себе покинутою. До всього, її  мама мусить поїхати на невизначений час, і на Лінку лягають усі хатні обов’язки. А ще зіпсувалися стосунки з найкращою подругою, і хлопець, якого вона вважає лише своїм другом, ставиться до неї якось дивно, у школі суцільні проблеми… Щоб відволіктися, Лінка вирішує відвідати свою бабусю, яку давно не бачила. У її домі дівчина випадково знаходить дивну фотографію. Прагнучи з’ясувати пов’язані з нею подробиці, Лінка несподівано розуміє: у неї є сестра, якої вона ніколи не бачила…
За пригодами Лінки читачі стежать затамувавши подих. Та відірвавшись від чудової книжки, чому б не спробувати зварити й собі каву з кардамоном.
5. Дівчина-Гік. роман для підлітківГаррієт Меннерс – звичайнісінька п’ятнадцятирічна школярка з Лондона, яка, напевно, знає геть усе, окрім того, як правильно одягатися, фарбуватися чи знаходити спільну мову з однолітками. Вона – ґік, старомодна, соціально непристосована людина, якій жодним чином не вдається  вписатися у соціум. У вільний час вона полюбляє читати «Оксфордський словник» і зовсім не цікавиться модними журналами, як більшість дівчат її віку.
Абсолютно випадково Гаррієт випадає нагода перевернути своє життя з ніг на голову. За іронією долі, одного дня ненависна мода затягує її у вир карколомних подій і дає унікальний шанс стати обличчям відомої модної фірми «Бейлі».
Чи вдасться Гаррієт перетворитися із незграбного підлітка на справжню зірку світу моди? Що робити з першою закоханістю, адже випадково вона знайомиться не те що з гарним хлопцем, а зі справжнім левом? І, найголовніше, чи вдасться їй залишитися собою?
У книзі частково дотримано особливостей мовлення сучасних підлітків.


6. Солоні поцілунки

Батьки дуже часто докоряють своїм чадам, що вони нечемні. А згодом, виявляється що чемні взагалі-то не цікаві, не має що про них писати.
 А от 14-літня дівчина Мілка – це кладень історій та переживань. Перехідний вік, дорослішання несуть із собою стільки нового, що тільки встигай сприйняти та зрозуміти. Змінюються відносини із батьками та подругами, виникає перше кохання, симпатії та антипатії, сльози розчарувань та нестримний сміх, думки про секс та французькі поцілунки.
Перші кроки дорослого життя такі бажані, такі сумбурні та часто гірки. Читайте та знаходьте спільне із своїми переживаннями.

7. Перехідний вік моєї мами


Кожна людина – неповторна особистість, але до періоду дорослішання дитина дуже міцно на енергетичному рівні зв’язана із мамою. А далі наступає перехідний вік, момент кардинальних змін у фізіології та психології, що не може не привнести із собою хвилювання, заперечення та непорозуміння.
Дівчина Аліна переживає у свої тринадцять років відразу дуже багато нового: перше кохання та поцілунок, стосунки із однолітками у літньому таборі та в школі, конфлікти у сім’ї та дорослішання свого тіла. А потім виявляється, що в її мами свій перехідний етап у житті, їй також нелегко. Але душевне тепло, щирі розмови про почуття та відчуття допомагають мамі та дочці порозумітися і, навіть, стати кращими колежанками.

8. Йорген + Анна = любовАнна непосидюща, весела десятилітня дівчинка, яка понад усе любить таємниці, лазити по деревах і гасати на велосипеді. Та ось у її класі з’являється новачок, Йорґен, і звичний світ Анни перевертається догори дриґом, бо вона вперше в житті закохується. На її шляху стають численні суперниці, але Анна готова на все, щоб здобути прихильність Йорґена. Бо ж коли йдеться про кохання, усі засоби дозволені, хіба ні?
9. Обережно хлопці
Можливо попередження, яке винесено у назву книги для дівчат-підлітків «Обережно: хлопці» трохи перебільшене, але увагу звернути точно варто!
Тому що саме перехідний вік змушує переконатися , що хлопці і дівчата дійсно дуже відрізняються і у фізіологічному і психологічному плані. Але як говорить фізика та демонструє практика – протилежності притягуються.
Читайте у книзі про те як правильно привернути увагу, як краще знайомитися та будувати відносини, яка вона справжня любов і що таке сексуальність.
Просимо відвідати   книжкову інсталяцію "Чарівний світ казки",  представлену  на обласний  конкурс "Час читати"
Книги про доньок

 

25 квітня – Міжнародний день доньок.
Справді важливе і ніжне свято, адже лише донька може зробити дім затишним, родину – гармонійною,

а наймужнішого чоловіка – розчуленим.
Отож, ось вони – книги про доньок:

 


Вічна класика від Віктора Гюго
1815 рік. Колишній каторжник Жан Вальжан після 19-річного ув’язнення виходить на волю. Його переповнює злість до всього світу, у нього не залишилося нічого святого, він не вірить нікому і нічому. Однак усе міняє зустріч з католицьким єпископом Мірієлем – першою і єдиною людиною, яка пожаліла його, каторжника, відкинутого суспільством. Ця зустріч так вразила Вальжана, що він докорінно змінив своє життя: під чужим ім’ям заснував фабрику, завдяки якій виріс добробут цілого містечка, мером якого він потім став. Однак скоївши злочин у минулому житті, він стає бажаною здобиччю французької поліції і змушений переховуватися. Після смерті Фантіни – жінки, за долю якої Жан Вальжан ніс відповідальність, єдиною близькою йому людиною залишається її дочка Козетта. Заради щастя дівчинки він готовий на все…

Дитяча класика від Астрід Ліндгрен
Роня – єдина дочка розбійника Матіса. Ватага Матіса мешкає посеред лісу в старому замку. Крім Роні і Матіса в замку мешкає Ловіса, мудра й турботлива мати Роні. Старий розбійник Лисий Пер, який користується повагою Матіса та вважає, що розбійницьке ремесло колись завершиться погано. Та ватага грубих та брудних розбійників, які, попри своє ремесло, дуже добре ставляться до Роні.Класика від Джейн Остін
Спокійний світ родини Беннетів, які мають п’ять дорослих дочок, збурює новина: сусідній маєток орендував молодий заможний одинак містер Бінглі, який припав би до серця не одній юній панянці. Ба більше: у нового сусіди є неодружений приятель містер Дарсі, статки якого перевершують усі мрії мамусь незаміжніх дочок. До того ж містер Дарсі начебто накинув оком на одну з дівчат родини Беннетів — Елізабет. Та чи сподобається гонористий і бундючний містер Дарсі, попри свою вроду і статки, розумній і незалежній Елізабет? А може, вона й помиляється щодо справжньої натури відлюдькуватого містера Дарсі?..

Повість розповідає історію про життя дівчинки Ассоль, яка втратила свою матір у вісім місяців. Після відставки батько-моряк став робити іграшки, щоб заробити собі і дочці на життя. Одного разу Ассоль в лісі зустріла старого на ім’я Егль, який розповів їй, що коли вона стане дорослою, до неї припливе принц на кораблі з пурпурними вітрилами. Вона повірила і стала чекати принца. І одного разу її мрія здійснилася.
Це казка для дорослих польської письменниці Дороти Тераковської
Століття минули в очікуванні спадкоємця давнього королівського роду. Звісно, що хлопця. Та, коли настав час, виявилося, що це дівчинка. Чарівниці здивовані, але згодом до них приходить розуміння, що так і має бути.
Дорослішаючи, Дівчинка змінюється, вивчає себе і навколишній світ, у якому панують зло, насилля, зневага, бундючність Загарбників. Колись славне Велике Королівство завоювали степові ординці і накинули на нього зашморг, а він душить народ, що, здавалось би, втратив будь-які сподівання, втратив мужність і хоробрість опору. Під опікою Чарівниць Дитя-Дівчинка-Панянка виростає й пізнає свій народ, щоб здійснилося пророцтво Пісні Єдиної…

Нові книги!

Для старшокласників


Для молодшого шкільного вікуДля середнього шкільного віку

Просимо ознайомитися із творчістю Тетяни Горицвіт, та її  книга "Міські пригоди Лісової Шишки"  
Письменниця, лінгвіст, викладач, еко-активіст. Народилася 6 квітня 1976 року в Києві. Від 1989-го мешкає в Полтаві. Перші поетичні твори були опубліковані під дівочим прізвищем Карунна. Закінчила з відзнакою Полтавський державний педагогічний інститут імені В.Г. Короленка за спеціальністю «Українська мова і література та англійська мова». Навчалася в аспірантурі Київського національного лінгвістичного університету, де у 2006 році захистила кандидатську дисертацію про лексичні засоби втілення концепту ГАРМОНІЯ в англійській мові і відтак здобула ступінь кандидата філологічних наук. Викладає англійську мову в Полтавському національному педагогічному університеті.

Авторка двох книжок для дорослих – новел та акварелей «Рукописи не форматуються» (2010) і роману-перформатива «Знайти Лева» (2010), а також численних есе. Наразі опубліковано дві казки для дітей: «Усі ми будемо королевами, або Казка про Маринку та Мишенятко» (2012), «Зайченятко У» (2014) та «Міські пригоди лісової шишки» (2018). Після виходу в світ книжки «Зайченятко У» усі друзі і знайомі почали називати Тетяниного синочка Михайлика Зайченятком.

Публікує есе з екологічної проблематики. Регулярно бере участь у радіо-передачі «Природа знає краще» на Полтавському обласному радіо «Лтава». Читає авторські лекції в різних містах України (Львові, Черкасах, Кіровограді, Луцьку, Полтаві та ін.)

Член Національної спілки письменників України, лауреат конкурсу «Книжковий дивосвіт України» (листопад 2010 р., м. Київ) та обласних літературних премій імені Леоніда Бразова (листопад 2011 р., м. Полтава) і Панаса Мирного (травень 2016 р., м. Полтава).

Одне з найулюбленіших занять – читати книжки синові.Горицвіт Тетяна. Міські пригоди Лісової Шишки / Тетяна Горицвіт. –  Київ : АВІАЗ, 2018. – 128 с.
Казкова повість для дітей. Головні герої – сучасні діти і лісові та міські живі тварини і рослини. Сюжет казки – квест-пошук загубленого друга. Основні проблемні питання: взаємодія людини і природи, екологія міста, сімейні стосунки, роль дитини в суспільстві. Казка написана довершеною лексично і синтаксично багатою українською мовою.
Викладка літератури "Світ починається з любові..."
День Cвятого Валентина – свято закоханих – відзначається 14 лютого в Європі з XIII століття, в США – з 1777 року, у нас – з початку 1990-х років.
Чому саме цей день і чому саме свято закоханих?
З приводу цього існує чимало красивих легенд. Відома легенда з часів Римської імперії про єпископа Валентина, який був покараний за те, що всупереч імператорському наказу вінчав римських легіонерів із їхніми коханими.
Якби там не було, а кохання існує стільки, скільки існують і люди, і займає головне місце у їхньому житті. Доказом того є казки, в яких, як відомо, зашифрована вся набута людьми мудрість.
І саме з нагоди дня Валентина хочемо  запросити перегляну викладку літератури «Світ починається з любові…»


«Зима прийшла з дарами, з добрими святами» виставка -інсталяція
100 років від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського (1918 - 1970), українського педагога, письменника.НОВІ  КНИГИ!


"Веселі барви Великодня" виставка - інсталяціяВіртуальна книжкова виставка

     « Олесь Гончар дітям»(До 100-річчя від дня народження Олеся Гончара )Постійно Олесь Гончар звертався своїм художнім словом до юних читачів. Видав книги оповідань та новел "Дорога за хмари" (1957), "Ілонка" (1972), повість "Бригантина" (1982), вибрані повісті під назвою "Земля гуде" (новели, повісті).


Гончар О. Ілонка: Оповідання. – К.: Веселка, 1972. – 24 с.
Гончар О. Романові яблука / Малюнки Ганни Журновської. – К.: Веселка, 1986. – 31 с.
Гончар О.Т. Дорога за хмари: Оповідання / Худож. В.М.Безкаравайний. – К.: Веселка, 1984. – 15 с., іл.
Гончар О. Солов’їна сторожа: Оповідання / Худож. Валерій Сюрха. – К.: Веселка, 1989. – 16 с.Гончар О.Т. Модри Камень: Оповідання та повісті / Худож. А.І.Резниченко, В.Я.Савадов. – К.: Веселка, 1989. – 308 с., іл. – (Звитяга).

Гончар О.Т. Бригантина: Повість, оповідання / Худож.-ілюстратор О.Г.Жуков. – Харків: Фоліо, 2006. – 383 с. – (Українська літ.)


Увага! Нові книги!

Книги завжди посідали особливе місце в житті людей. Вони – незмінні супутники кожного, хто прагне розвитку особистості, духовного та інтелектуального збагачення.

Тому кожна зустріч із новим творінням видавничого мистецтва залишає незабутній слід в душі.
За останні десять років дитяче книговидання в Україні зробило величезний крок уперед. Щороку видавництва дитячої літератури презентують десятки нових цікавих і повчальних книжок, організовують різноманітні літературні конкурси, в дитячій літературі дедалі більше з'являється нових імен, та й відомі автори починають писати і для дітей. На зміну визнаним авторитетам приходять Сашко Дерманський, Іван Андрусяк, Леся Воронина, Олекса Росич, Марина Павленко, Марина та Сергій Дяченки, Зірка Мензатюк, Олександр Ільченко та багато інших неординарних авторів.
10 лайфаків від Лілії Маринник


З головною героїнею роману Анастасії Левкової «Старшокласниця. Першокурсниця» Лілією Малинник  ви познайомитесь прочитавши книгу. Цей роман написано у формі щоденника, і розповідає про один із найважливіших періодів у житті підлітків – період самовизначення. Як склалася доля амбітної дівчинки з невеликого українського містечка, чи вступила вона до омріяного ВНЗ, чи знайшла своє кохання – розповідати не будемо, щоб не робити спойлерів. Натомість пропонуємо вам 10- лайфаків, завдяки яким Лілії таки вдалося знайти справжню себе.

1.     Не бійтеся відстоювати власні переконання.
2.     Вмій визнавати свої помилки, роби висновки і йди далі.
3.     І в коханні, і в навчанні залишайся вірною собі.
4.     Якщо подобається якийсь хлопець, зроби так, щоб він це відчув.
5.     Вступай у той університет, де тобі справді хотілось би вчитися ( тобі, а не твоїм батькам)
6.     Сприймай себе такою, яка ти є, шукай себе, не бійся експериментувати.
7.     Не бійся власних емоцій та переживань. Плач або смійся, якщо тобі так хочеться.
8.     Дослухайся до свого внутрішнього голосу.
9.     Зрозумій, чого ти насправді хочеш.

10. Не підлаштовуйся під світ, а перетворюй його під себе. Зроби свою країну такою, в якій би тобі хотілося жити.П’ятірка по-справжньому хороших дитячих книг…
Пропонує огляд найкращих книжкових новинок для дітей, що мають на меті розвинути уяву, фантазію, почуття гумору і ще безліч прекрасних якостей у малих бешкетників… А головне – ці історії достатньо захопливі, щоб відволікти від девайсів та гаджетів і розкрити для дитини світ сучасної української книги!

ТОП нових українських книг, що змусять дітей забути про гаджети і завітати до нашої бібліотеки.

Віталій Кириченко  Багато веселих історій

Фантастична історія одного малого бешкетника, який ні на мить не дає занудьгувати ні мамі, ні татові, ні бабусі, ні дідусеві, ні сусідам, ні друзям, ні вихователькам дитсадка, ні випадковим перехожим… 69 одночасно і надзвичайно веселих, і повчальних оповідань.
Автор книги – український письменник Віталій Кириченко, якось зізнався, що книга заснована на реальних історіях!
Для бешкетників, віком від 4 до 12 років і старших… Юрій Нікітінський Будинок двірників
Унікальна історія про унікальних героїв!
В одному місті, можливо, саме у вашому, є незвичайний будинок, у якому оселилися шість дуже важливих персон, що працюють… двірниками. У кожного власна ділянка, власні інтереси, захоплення й мрії, та всі вони абсолютно щасливі, бо наводити порядок для них не просто професія, а покликання і справа всього життя. До того ж, кожен із них здатен на справжній вчинок: врятувати незнайомця, полетіти в космос і навіть зробити щасливішим ціле місто. Тому там, де вони з’являються, світ стає світлішим, добрішим і по-справжньому чистішим…
Ця книга отримала перемогу у конкурсі “Корнійчуковська премія”
Для бешкетників і бешкетниць, віком від 4 до 9 років… 
Анатолій Григорук Перша доріжка в небоЗбірка безмежно добрих оповідань…

Кожна історія – це маленький урок дітям про те, як важливо бути добрими, співчутливими, хоробрими, допомагати старшим, захищати слабких, любити тварин… 23 повчальні історії, які могли статися з будь-якою дитиною у будь-який час та у будь-якій країні. 

Для бешкетників і бешкетниць, віком від 4 до 9 років…  

  Наталія Ясіновська  Лізка МармизкоЯк подружитися з Вовком і Березою? Чи вміють плавати хом’яки? Навіщо маленькій «і» крапочка? Про все це знає Лізка Мармизко. І залюбки вам розповість. А ще вона любить малювати, експериментувати і не любить нудьгувати. Та й навіщо? Якщо завжди можна покликати друга і вигадати веселу забаву?Андрій Бачинський Детективи з АртекуПригоди наших добрих знайомих, скрипальки Оленки та її друзів – Антона, Сашка і Сергія, тривають! На героїв чекають захопливі несподіванки та справжні випробування. Спершу хлопці приїжджають в гості до Оленки – у славне місто Львів, вважаючи, що саме там заховані коштовності Міледі.А незабаром, на літніх канікулах, змушені вирушити до Кам’яних Могил – адже Оленчин тато у небезпеці! Чи зможуть діти знайти скарб, врятувати тата і при цьому зберегти дружбу?«Читай українське!» 


Краща дитяча  книга 2017 року в Україні,  у нас в бібліотеці.

Анна Коршунова « Комп і компанія»


Це історія дванадцятирічного Владика – відмінника, розумника… і хлопчика з міста, що дружить лише зі своїм гаджетом. Так відбувається доти, доки він не потрапляє на літо до села. На думку хлопця – то справжня каторга, заслання без Інтернета та комп’ютера. Але, як виявилось, не все так однозначно! Тут у Владика знайшлося безліч занять – від порятунку поросят до футболу босоніж…
«КОМП І КОМПАНІЯ» – це історія, що надихне підлітків до 
живого спілкування та підкаже їм як знайти себе у цьому зеленому, сонячному, галасливому світі, повному пригод і несподіванок. Для цього інколи варто лише натиснути кнопку «Вимкнути комп’ютер»…
За версією ВВС ця книга стала дитячою книгою 2017 року в Україні. А ще здобула перше місце у конкурсі “Коронація слова”!
Для бешкетників і бешкетниць, віком від 5 до 13 років… 

7 книг Всеволода Нестайка, які ви повинні прочитати з дитиною.  

Всеволод Нейстайко – український Марк Твен. Його твори незмінно викликають усмішку на обличчі у всіх читацьких поколінь. “Тореодори з Васюківки” – одна з найвеселіших книг у всій шкільній програмі. За словами Івана Малковича, був час, коли тираж “Тореодорів” перевищував тираж кращого тому про Гаррі Поттера.
Нестайко народився в Бердичеві, однак з трьох років жив у Києві. На відміну від більшості своїх героїв, у письменника було важке дитинство: батька в 1933-му репресували, шкільні роки припали на час окупації. Саме тому альтернативним дитинством для Нестайка стали його книги – від першого оповідання в 24 роки і до останнього твору.
Книги письменника можна взяти в нашій бібліотеці. На вас чекає тематична поличка. 


“Тореодори з Васюківки”

Книга про пригоди двох школярів, які ніколи не нудьгували на літніх канікулах, не раз перевидавалася і отримала чимало нагород (серед них Премія ім. Лесі Українки і місце в Особливому почесному списку імені Г.К. Андерсена). Кілька зарубіжних нагород отримала і екранізація, яку так і не показали на батьківщині письменника.


Сучасні діти не влаштовують в селі кориду з коровою і не риють метро під свинарником, але це і не важливо. У центрі письменницьких пригод завжди справжня дружба і фантазія без кордонів. Саме вона пов’язує школярів Яву і Павлушу – хлопців, з якими хочеться дружити кожній дитині.
Роман складається з трьох епізодів: “Пригоди Робінзона Кукурудзо”, “Незнайомець з тринадцятої квартири” та “Таємниця трьох невідомих”.

“В Країні Сонячних Зайчиків”

Все почалося з того, що Нестайку приснився сон: маленький сонячний зайчик малював пензлем на його щоках ластовиння. Письменник прокинувся і захотів написати історію про місце, де живуть ці створіння.В Країні Сонячних Зайчиків всі веснянкуваті, рудоволосі і працюють у цирку. Проте є у них і вороги – хулігани з країни Хуліганії.
У цій історії теж три частини: “В Країні Сонячних Зайчиків”, “Чарівне дзеркальце, або Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків” та “В Країні Місячних Зайчиків”.

“Незвичайні пригоди в лісовій школі”

“Незвичайні пригоди в лісовій школі” – одна з найулюбленіших історій всіх малят. Зайченя Кося Вухань і їжачок Колько Колючка по дорозі в лісову школу з боягузів перетворюються в сміливців та героїв і рятують звірів (навіть тих, які хуліганять).


До видання 2010 року “Найновіші пригоди їжачка Кольки Колючки та зайчика Косі Вуханя” (продовження серії) ілюстрації малювали діти 6-11 років, які брали участь у конкурсі видавництва “А-ба-ба-га-ла-ма-га”.

“Пригоди журавлика”


Маленький журавлик вирушає на пошуки свого нового друга чижика Циві-Тивика. Попереду його, звичайно ж, чекають пастки підступного кота та небезпеки великого міста. Але будьте впевнені, сміливість і кмітливість журавлика допоможуть йому стати справжнім героєм і знайти друга.

“Неймовірні детективи”


Женя Кисіль і Віталік Дорошенко, звичайні київські школярі. Вони ніколи не думали, що їм доведеться розплутувати загадкові злочини. Але хіба можна лишатися осторонь, коли поруч відбувається таке і допомога потрібна капітанам міліції? У цій книзі Нестайко запрошує юного читача приєднатися до пригод, взяти участь у розслідуванні й опинитися віч-на-віч із загадками, які не може пояснити сучасна наука.

“Загадка старого клоуна”


Історія про київське шкільне життя хлопчика Стьопи Наливайка, про його друзів із 6-Б та фантастичні мандри в минуле і майбутнє разом зі старим клоуном та чарівником Чаком. Читачі побачать Київ і його жителів у різні часи – від Ярослава Мудрого до кінця ХХ століття.

“Чарівні окуляри”


Це книга про казкові пригоди двох школярів та чарівні окуляри, які вони то знаходять, то втрачають протягом всієї повісті. Є там і симпатичні однокласниці, і чарівники, і козаки. Книга підходить для дітей молодшого та шкільного віку. 

Пригодницьке фентезі .
Справжнє ім’я – Оксана Отпущеннікова. Авторка фентезі для підлітків «Хрангели». Уперше твір вийшов російською мовою («Майстер-клас», 2012), українською повість опублікувало видавництво «Ранок» (2014).
Народилася 12 січня 1972 року в Чехословаччині в родині викладачів. До 2007 року мешкала в Луганску, де викладала в Східноукраїнському національному університеті ім. В. Даля. Кандидат економічних наук.
Нині мешкає в Києві, виховує сина, полюбляє гольф.
Чарівних світів нині багато. Але чи всі вони можуть бути поряд саме з тобою?
Коли на душі темно-темно й навіть не знаєш, чого воно так страшно — опинитися на самоті з тією власною тьмою, можливо, то не буйна уява, а дія недоброго Темнона?
А коли ти світишся від щастя сам і готовий обігріти усіх-усіх, то, можливо, твій Хрангел щось таке добре посіяв тобі у душі?
Хто такі Хрангели й Темноти?!
То чарівні істоти, котрі вперто змагаються за людські душі, але безпосередньо не можуть ні допомогти, ні зашкодити. Вони мають власні корпорації, підпорядковані справжній корпоративній етиці та законам, і поводяться інколи дивакуватіше, ніж герої «офісних» серіалів . Але стежити за їхньою діяльністю дуже цікаво. Особливо, коли йдеться про опікування над групою підлітків- вундеркіндів із усього світу, яких зібрали на острові, аби спілкувалися та розважилися.
А в цей час «звичайний» світ тоне в епідемії зла та насилля, що поглинає душі дітей…
Хочеш знати, чим завершилася остаточна битва Добра і Зла? Цікаво, чи може купка порядних і щиросердних людей спасти світ? Просто дуже любиш захоплюючі історії з карколомним сюжетом і цікавими яскравими персонажами?

Прочитай цю книжку! Про неї є що розповісти друзям і є над чим подумати на самоті.


Після нищівної поразки темнони прагнуть реваншу. За допомогою підступного обману вони дізнаються, як послабити хрангелів. І ось вже хрангели стрімко втрачають енергію, а беззахисні дитячі душі їхніх підопічних стають як ніколи уразливими. Війна Світла і Темряви спалахує знову, і хрангели самовіддано кидаються у бій. Вони знов переможуть, тому що на стороні хрангелів — Добро і Любов.
Андрій Кокотюха  «Гімназист і Чорна Рука»

У Першій зразковій гімназії все зразкове – окрім учнів.
Про гріхи кожного знає лиховісний незнайомець, який називає себе Чорною Рукою. Хто не виконає його наказів, тому непереливки.
Саме через погрози Чорної Руки починаються небезпечні пригоди звичайного київського гімназиста Юрка Туряниці. Волею долі лише Чорна Рука знає, хто скоїв убивство, в якому звинувачують українського воїна-добровольця.
І восьмикласник іде по сліду, як справжній детектив. Разом з київським гімназистом та його друзями ви потрапите в моторошні покинуті будинки, старі київські двори та лігва озброєних бандитів. Поруч із Юрком – простакуватий і мудрий приватний детектив Назар Шпиг, котрий дуже любить змінювати зовнішність, та кумедний Джентльмен на чотирьох лапах...

Нова захоплива детективна повість відомого українського письменника Андрія Кокотюхи обіцяє перерости у цілу серію детективів про пригоди київського гімназиста Юрка Туряниці.Виставка - інсталяція "Зимові фантазії""Зимова головоломка"9 листопада -  День української писемності та мови.

Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопаду 1997-го № 1241/97 і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора - літописця і починається писемна українська мова.
 В Оржицькій дитячій бібліотеці влаштовано  книжкову виставку «Є мова – буде й Україна.

Виставка  "Осіння мандрівка сторінками дитячих журналів"
Неповторна, чарівна.
Різні барви нам дарує
І дивує нас вона.
Виглядає так казково
Восени і парк, і гай,
Розмаїттям кольоровим
Прикрашає осінь край!


Осінь… Скільки краси, лірики, музики, радості й тихого смутку приносить нам ця чарівниця! ЇЇ ніжно називають золотою, замріяною, загадковою, незбагненною і неповторною у своїх витівках та розвагах, приваблює вона нас своєю мінливістю і буянням осінніх барв, а також тим, що балує своєю щедрістю, багатством, теплом. Саме цій порі року присвячено виставку  «Осіння мандрівка сторінками дитячих журналів». 


Два українські видання увійшли до каталогу найкращих дитячих книг світу.

 

                  ( ці книги ви можете  взяти  в нашій бібліотеці)

 

Щорічний буклет “The White Ravens” (у перекладі — “Білі круки”) випускає Міжнародна Молодіжна Бібліотека “International Youth Library” в Мюнхені. Каталог “Білих круків” є аналогом шорт-листа премії “Оскар” у книговидавничому бізнесі.
Про це повідомляє офіційний сайт каталогу.

До цьогорічного списку увійшли “Фарбований Лис” Івана Франка від видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” та “Сузір’я Курки” Софії Андрухович і Мар’яни Прохасько від видавництва “ВСЛ”.

НОВІ КНИГИ!
1. Вронина, Леся. Гриць Мамай – переможець лускатого монстра: повість для дітей / Л. А.Воронина. - К.: Українські пропілеї, 2016.- 420.: 139 іл.

Якщо ви любите таємничі історії, сповнені небезпечних пригод, неймовірних відкриттів та дивовижних подорожей, вам варто познайомитися з героєм іронічного роману Лесі Вороніної «Гриць Мамай – переможець лускатого монстра» Адже саме він, відчайдушний суперагент 000, розплутує найзагадковіші злочини, перемагає банду міжнародних терористів, а головне – рятує світ від неминучої загибелі, знешкодивши шефа міжнародної банди, хитру й підступну бабусю – ніндзя! Коли вже хочете вирушити  в захопливу міжзоряну мандрівку разом з космічним прибульцем Люмом, дівчинкою Олею та її відважним котом Гарбузиком – читайте фантастичну повість «Таємниця Пурпурової планети» І ви дізнаєтесь про те, чи пощастить нашим героям перемогти космопацюків з планети Морок, розгадати таємницю печери Хижих Кокосів, прокататися верхи на Забудькуватому Драконі та впіймати шаленого кльоцика.
2. Горицвіт Т. Казка про шишку, яка мріяла стати їжачком: казка для дошк. Та молодш. шк. віку / Тетяна Горицвіт. - Полтава : Видав. Шевченка Р.В., 2016.- 100с.

Упередити автомобільну катастрофу, допомогти другові здобути перемогу у важливих змаганнях, знайти чарівну квітку папороті, насадити цілий ліс та зробити ще багато корисних справ – хто б міг з усім цим упоратися? Певно, що герой із казковими здібностями. Однак ви ніколи не здогадаєтеся, хто саме…
3. Малик В.Журавлі – журавлики: Героїчні казки – легенди / Володимир Малик. – Полтава : Полтавський вісник, 2016.- 194с.

 

Перевидати казки-легенди перед тим, як піти з життя, письменник Володимир Малик просив свого сина. Його дитячі книги не перевидавалися із 1980. «Журавлі-журавлики» хотіли випустити у світ до ювілею Володимира Малика. 21 лютого 2016 минуло 95 літ від його народження. Проте видавництво не встигло, і книга вийшла у «Полтавському літераторі» у кінці травня. Частину накладу видали за кошти сина письменника та спонсорів, частину профінансував обласний бюджет. Це видання визнали соціально-значущим. В книзі діють українські герої-переможці. Микита Кожем'яка, Устим Кармалюк, Олекса Довбиш, воєвода-оборонець Києва Дмитро тощо.
НОВІ КНИГИ!

Привіт всім хто любить читати і не тільки…. До вашої уваги пропонуємо інформацію про нові надходження, серед яких чимало новинок  сучасної української літератури. Бібліотека отримала книги для різних вікових категорій. Отже, всіх кого зацікавила інформація про книги ласкаво просимо до бібліотеки.


Книги для молодших школярів


Книги за шкільною програмою
Книги для старшокласників
Книги для середнього шкільного віку 
Книги Корнелія Функе,Валерія і Наталії Лапікури

Увага" Нові книги!


Дорогі наші , юні поціновувачі захопливих пригод!

Раді вам представити саму популярну дитячу серію по версії  «New York Times»! Автор ідеї - РікРіордан!

  Завдяки оригінальному та дуже заплутаному сюжету, «39 ключів» завоювали велику популярність та прихильність читачів всього світу. Кожну книгу серії було написано окремим автором. Авторство першої та останньої (найголовніших книг циклу) належить Ріку Ріордану. Дія кожної книги відбувається у різних країнах та відкриває таємниці найвідоміших історичних постатей. Головні герої Емі та Ден Кехіли, брат та сестра, розв’язують складні задачі, щоб знайти 39 ключів, володар яких може підкорити собі весь світ. Пошуки ключів всевладдя ускладнюються тим, що цей скарб хочуть отримати й інші члени великої та могутньої родини Кехилів. І, варто зазначити, що більшість з них підступні та дуже владні. Вам цікаво дізнатися, хто ж все таки отримає ключі до всемогутності? Завітайте до нашої бібліотеки!


    

Леранж ,Пітер. 39 ключів. Викрадач мечів. — Х. : Вид-во «Ранок», 2016. — 176 с.
  У пошуках 39 ключів, які невпинно тривають, Емі та Дену допомагає їхня безстрашна няня Неллі Гомес. Цього разу вони потрапляють в Японію і Південну Корею, де несподівано зустрічають своїх старих ворогів, а також дізнаються про свого далекого родича, видатного японського полководця ХVI століття. Утім битися з місцевою мафією у підземеллі доводиться їхньому рідному дядьку Алістеру. Чи зможуть наші герої, належачи до нового покоління клану Кехілів, розгадати всі коди і знаки, залишені їхньою бабусею Ґрейс Кехіл, розкрити таємницю, якій вже п’ятсот років, і знайти наступний Ключ? Чи зможуть вони розрізнити на своєму нелегкому шляху добро від зла, а друга від ворога?


Корман, Гордон. 39 ключів. Фальшива нота.  Харків.: Вид-во «Ранок», 2015. –192 с.
  Карколомні пригоди  чотирнадцяти річної Емі та її молодшого брата Дена тривають. Так само продовжуються пошуки 39 ключів, схованих їхньою бабусею Ґрейс Кехіл по всьому світу. Цього разу сліди ведуть на батьківщину Моцарта у Зальцбург. Юних героїв, яких переслідує решта учасників змагання, чекає випробування на мужність і кмітливість у катакомбах ченців-бенедиктинів, штаб-квартирі Уолта Діснея, у перегонах на катерах по Венеції. Хто переможе? Клан Кехілів чи клани Януса, Томаса і Катерини? Зірка хіп-хопу Йона Візард чи агент КДБ Ірина Спаська? Діти мільйонерів із сімейства Кабрів чи двійко сиріт із Бостона, чиї батьки загинули під час пожежі за дуже загадкових обстави


Вотсон, Джуд. 39 ключів.Таємниця підземелля. – Х. : Вид-во «Ранок», 2016.–  224 с.
  Американські підлітки Емі і Ден продовжують пошуки тридцяти дев’яти ключів, сховані главою клану Кехілів по всьому світу. Цього разу хитромудрі підказки заводять їх до спекотного Єгипту. Тут несподівано для себе вони виявляють довгоочікуване послання від улюбленої бабусі і дізнаються, що серед друзів Ґрейс були такі великі люди, як Говард Картер і Вінстон Черчіль. Долаючи небезпеки, наші герої намагаються розкрити таємницю стародавньої гробниці — і знайти наступний ключ. У Каїрі і Луксорі їх чекають захоплюючі пригоди, а на заваді їм стоять кровожерні крокодили, зловісні мумії та численні родичі з родини Кехілів, які так само полюють за ключами щастя.
Карман , Патрік.  39 ключів. Чорне коло.  Х: Вид-тво «Ранок», 2016.  – 208 с.  
  Продовжуючи гонитву за тридцятьма дев’ятьма ключами, і ледве вибравшись цілими і неушкодженими із найнебезпечніших єгипетських пригод, 14-річна Емі та її 11 -річний брат Ден отримують дивну телеграму від таємничого незнайомця. Ідучи за підказками, вони вирушають до аеропорту і знаходять у камері схову чергове послання і два квитки до Росії на їхнє прізвище. Саме там нашим героям доведеться шукати безслідно зниклу Бурштинову кімнату, дізнатися правду про загибель царської родини, а заразом, можливо, розкрити таємницю загадкової смерті їхніх батьків. На російських просторах на Емі та Дена чекає безліч загадок, пасток і небезпек, лише подолавши які, вони зможуть наблизитися ще на один крок до заповітної мети.

            Вотсон,  Джуд.  39 ключів. На глибині. – Х. : Вид-тво «Ранок», 2014. – 240 с.
   На черговому етапі змагання за тридцятьма дев’ятьма ключами 14-річна Емі та її молодший брат Ден вирушають слідами батьків до Австралії. Там вони знайомляться зі своїм рідним дядьком Шепом, потерпають від родини Кабрів, дізнаються про те, що їхня няня вміє керувати літаком, і опиняються у підземному місті Кубер-Педі, найвідомішому місці на світі з видобутку опалів. В Австралії Емі несподівано починає згадувати подробиці тієї ночі, що забрала життя їхніх батьків, і в результаті перестає довіряти навіть власному братові, вже не розуміючи, хто їхній друг, а хто ворог. Саме це призводить до фатальної помилки.

    
Леранжіс, Пітер. 39 ключів. Гніздо гадюки. – Х. : Вид-тво «Ранок», 2014. – 224 с.
  Шалені перегони за тридцятьма дев’ятьма ключами набувають нових обер­тів. Чотирнадцятирічну Емі та її молодшого брата Дена чекають нові випробування в Індонезії, де вони потерпають від виверження вулкана, страшної пожежі, під час якої гине російська шпигунка, та чергового зрадництва підступного дядечка Алістера, а також у Північній Африці, куди вони вирушають на пошуки наступного ключа слідами Вінстона Черчіля та вождя зулусів Шака.
Відгомін англо-бурської війни ХІХ століття, нащадки бойових племен, музеї та бібліотеки, закинуті шахти і фермерські ранчо — у цій круговерті місць, людей і подій наші герої знаходять чергові підказки у пошуку магічних ключів.
Корман, Гордон. 39 ключів. Код імператора.  Х.: Вид-тво «Ранок», 2014. – 240  с.
  Таємничий Шаолінь, велетенські міста і старовинні пам’ятки Китаю, За­бо­ронене місто і Великий Китайський мур — це арена, на якій розгортається новий етап гонитви за тридцятьма дев’ятьма ключами до всесвітньої могутності та нечуваної влади. Але у розпалі пошуків раптом зникає Ден — його загадковим чином викрадено прямо на площі Тяньаньмень у Пекіні. Емі і Неллі у розпачі, навіть близькість до чергового ключа вже не має значення, але дивним чином пошуки Дена виявляються одночасно і шляхом до перемоги. Брат і сестра зустрінуться біля підніжжя Евересту, який їм доведеться з волі чи неволі підкорити, а між іншим виявиться, що Неллі — набагато могутніша і впливовіша особа, ніж уявляли собі юні Кехі

Увага! Нові книги!
Знайомтесь, Юрій Винничук.

Юрій Винничук — одна з наймасштабніших постатей сучасного українського літературного процесу: блискучий дорослий і дитячий письменник, поет, перекладач, упорядник, актор, редактор, колумніст, містифікатор, засновник театру-кабаре, знавець жіночих і дитячих душ.

Народився 18 березня 1952 році у Станіславові. У 1973 закінчив заклад, який нині називається Прикарпатським університетом імені В. Стефаника.  З 1974 перебрався до Львова і став вивчати життя у ролі вантажника, фарцовщика, сутенера, художника-оформлювача і т.д.
1987 р. організував естрадну групу «Не журись!», з якою гастролював і для якої писав пісні та сценарії. 1990 р. покинув театр і разом зі Стефком Оробцем створили «Кабарет Юрця і Стефця».
З 1991-го до 1994-го завідував відділом у газеті «Post-Поступ», а з 1996-го почав видавати газету «Гульвіса», котра проіснувала до літа 1998 р. З грудня 1997 р. працює у відновленій газеті «Поступ». З 1998 щотижня пише сторінку Юзя Обсерватора, завдяки якій мусив пережити дванадцять судових процесів.
Автор зб. поезій «Відображення» (1990), зб. прози «Спалах» (1990), «Вікна застиглого часу» (2001), «Місце для Дракона» (2002, 2004), повістей «Ласкаво просимо в Щуроград» (1992), «Діви ночі» (1992, 1995, 2003), «Житіє гаремноє» (1996, 1999, 2002), роману «Мальва Ланда» (2003, 2004) та «Весняні ігри в осінніх садах» (2006), краєзнавчих книг «Легенди Львова» (шість видань 1999-2004), «Кнайпи Львова» (чотири видання 2000-2004), «Таємниці львівської кави» (2001, 2003, 2004), міфологічної енциклопедії «Книга бестій» (2003).
Упорядник антологій: укр. фантастики ХІХ ст. «Огненний змій» (1989), укр. літ. казки «Срібна книга казок» (1993), творів укр. письменників про чортів «Чорт зна що» (2004), серії книг «Юрій Винничук презентує», «Казкова скарбниця», «Fest-проза».
Твори перекладені в Англії, США, Канаді, Аргентині, Франції, Німеччині, Хорватії, Чехії, Сербії, Польщі, Японії, Білорусі, Росії.
За казками знято два мультфільми. Автор дитячої книжки "Історія поросятка" (2005).

1.Винничук Ю.П. Балакуче яблуко та інші історії / Юрій Винничук; іл. Юлії Пилипчаткіної.- Харків: Фоліо, 2016.- 24с., іл.

2.Винничук Ю.П. Перекладенець / Юрій Винничук.-Юрій Винничук. - Харків: Бібколектор, 2016.- 24с., іл.

3. Винничук Ю.П. Метелик вивчає життя / Юрій Винничук.- Харків: Бібколектор, 2016.- 24с., іл.

4.Винничук Ю.П. Чеберяйчики Гопля і Піпля / Юрій Винничук.- Харків: Бібколектор, 2016.- 24с., іл.5. Чаклун О. Мікроробот:казки / Олег Чаклун.- К.: Фонтан казак, 2016.- 64с.; іл.

6. Казки Кримського народу.- К.: УкрНДІСВД, 2016.- 128с. :іл.

7. Кирпа Г. Мій тато став зіркою / Галина Кирпа.- Львів: ВСД, 2015.- 35с.,іл.

8. Андрухович Софія / Софія Андрухович.- Львів :ВСД, 2016.- 45с.,іл.

9.Топська Неллі. Подільський Орфей / Наллі Топольська.- К.: ТОВ " Книжкова база "Альфа", 2016.- 64с.

10. Білий Д. Дивовижні пригоди Атея. Кн.2 Подорож до Міста Мерців / Дмитро Білий.- К.: ТОВ Книжкова база "Альфа", 2016.- 48с.

11.Білий Д. Дивовижні пригоди Атея. Кн.1 Таємниця щита Таргітая / Дмитро Білий.- К.: ТОВ Книжкова база "Альфа", 2016.- 64с.


Міжнародний день рідної мови


«Найбільше й найдорожче добро 
в кожного народу – це його слова,
 ота жива схованка людського духу,
 його багата скарбниця, в яку народ 
складає і своє давнє життя, 
і свої сподіванки, розум, 
досвід, почування»
                                                                                              Панас Мирний 
Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.
За оцінками фахівців, із 6000 мов, які нині існують, більшість знаходиться під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Привернення уваги міжнародної спільноти до цієї теми – важливий крок до визнання необхідності захистити різноманіття культур.
В Україні цей день відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню російської, інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

Книжкова виставка "Є мова - буде Україна"
Виставка - пам'ять "Їм у віках судилося безсмертя"Нові книги надійшли у Iкв. 2017 рокуДопитливій малечі про цікаві речі. Подорож по Україні [Текст] : [наук.-попул. вид.] : для мол. та серед. шк. віку / упоряд. А. Третяк. - К. : АВІАЗ, 2013. - 168 с. : ілюстр. 
     Віковічні гори та швидкоплинні річки, темні печери і широкі степи, розкішні палаци, нездоланні замки... Ви любите подорожувати? Відкривати для себе нові місця, дізнаватися про їх історію, уявляти їхнє майбутнє? 
    У кожній області України є місця, які вражають, захоплюють, причаровують і назавжди залишаються у пам’яті людей, які там побували. 
    Ця книга створена для тих, хто хоче ближче познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю та відвідати його цікаві місцини. Можливо, саме це видання надихне вас на реальні подорожі.


 Руданський С.  Наука.    У виданні зібрано байки, співомовки, пісні письменника, доступні для школярів середніх класів. Як відомо, повна специфіка творчості С. Руданського унеможливлювала ознайомлювання із кращими її взірцями з дотеперешніх, не адаптованих для їхнього віку, збірок.


Любарська Л.
     Мистецтво для тебе / Лорина Любарська, Тетяна Харламова. – К. : Наш час,  2016. – 104 с. – (Сер. «Равлик»).
     Книга «Мистецтво для тебе» допоможе дітям молодшого шкільного віку здійснити захоплюючу подорож до прекрасного світу образотворчого мистецтва. Написана доступною та цікавою для малечі мовою, містить багато авторських казок, оповідок та віршів, творів світового, зокрема й українсько­го, мистецтва, інформацію про види і жанри образотворчого мистецтва. Особливість книги полягає у тому, що вона допомагає розкрити творчий потенціал дитини, розвиває креативність, зорову та об­разну пам’ять, художнє та логічне мислення. Цьому сприяє різноманітний ілюстративний матеріал; навчального характеру —репродукції відомих творів мистецтва, малюнки, начерки, схеми, творчі завдання, ігри, загадки тощо.
     Книга допоможе батькам організувати цікаві мистецькі заняття та забавки в колі сім’ї.
     Тож, шановні  батьки та діти, запрошуємо Вас ознайомитись з цікавою, корисною книгою для сімейного читання та здійснити захоплюючу подорож до прекрасного світу образотворчого мистецтва.Каляндрук Т. Б. Дітям про козаків : [дизайн обкл., худож. оформ. Д. Маковецька] / Тарас Каляндрук. – Львів : Апріорі, 2016. – 87 с. : іл., портр., репрод. – (Апріорі дітям).

   Книга пропонує популярну розповідь про українських козаків, пластунів та характерників, їхнє бойове мистецтво та фізичну підготовку, віру й духовне життя. Базуючись на численних історичних працях, спогадах та розповідях, книга висвітлює традиції українського козацтва від минулих часів до сьогодення. Розповідь доповнюють численні ілюстрації козацького побуту та бойових звитяг. Для дітей середнього та старшого шкільного віку, а також їхніх батьків, учителів та усіх, хто цікавиться темою козацтва й історією України. 
Йде до нас колядочка : [вірші] / упоряд. А. М. Зеленська ; іл. К. Іванова. – Київ : АВІАЗ, 2016. – 39 с. : іл.

   Хто з малечі не любить зимових свят? Веселощі, пісні, хороводи... Усе це є у цій книжці. А ще привітання зі святами колядками та щедрівками. Видання має чудове художнє оформлення, яке буде до вподоби і малятам, і дорослим.
    Для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку.Казки для хлопчиків / пер. з чес. В. Павлюка : упоряд. О. М. Івасюк ; худож. оформ. І. С. Стасюк. – Чернівці : Букрек, 2016. – 71 с. : іл.

     Серед літератури для дітей є безліч книг для дівчаток. А от у цьому виданні зроблено спробу подати перекладені з чеської мови казки, метою яких є виховання хлопчиків справжніми чоловіками. 
   Захопливі історії, багато малюнків і цікавий сюжет – саме те, що треба для непосидючих хлопчаків! Для дітей молодшого шкільного віку.


Качан А. Л. Гуляє парус на Лимані : лірика, ігрова поезія для юних читачів / Анатолій Качан ; худож. Я. Кернер-Вернер. – Київ : Зеленський В. Л., 2016. – 159 с. : іл., портр.

     До книги сучасного українського письменника увійшли налаштовані на хвилі моря і степу півдня України нові ліричні й сюжетні твори останніх років та кращі вірші з попередніх видань, які полюбилися дітям, вивчаються в школі. Окремим розділом подані цікаві зразки ігрової поезії та етнопоезії, які відкривають іще одну грань безмежних можливостей української мови.
    Для читачів молодшого шкільного віку.Дерманський С. Бигимоти не медмеді: вірші для дітей / Сашко Дерманський. – К. : Фонтан казок, 2015. – 56 с. (Серія «Добрі вірші»)
Усі знають Сашка Дерманського як чудового прозаїка, дитячими повістями якого зачитуються і малі, й дорослі. Але досі мало кому було відомо, що Дерманський – не менш чудовий дитячий поет: хвацький, збитошнй, іронічний. Збірка «Бигимоти – не медмеді» відкриває читачеві нову грань таланту улюбленого автора.
І ще одне відкриття цієї книжки – усміхнені ілюстрації молодої художниці Любки Франко, яка вперше приходить до українського читача. 

Приємного читання!


Модні автори про дорослі проблеми юних

Привчити дітей до читання, просто, коли береш  в руки українських авторів з неймовірними ілюстраціями та цікавим сюжетом. Пропонуємо книги які найпопулярніші серед юних читачів з початку 2017 року.

Гридін С. Незрозумілі / С. Гридін. - К.: Академвидав, 2016.- 128с.
Прикметною рисою підліткової прози є її гендерна визначеність. І як би не хотілося казати, що книжки для підлітків вільні від такого поділу, однак факт лишається фактом: письменниці частіше обирають за головних персонажів дівчат і їхні внутрішні переживання, тоді ж як письменники розкривають життя хлопців та їхні пригоди.
Кроком назустріч гендерному балансу є повість Сергія Гридіна “Незрозумілі”, з якої читач дізнається, що хлопців так само турбують стосунки з батьками, та й романтичні почуття не є винятково дівчачим клопотом.
На відміну від багатьох інших цьогорічних підліткових книжок, у “Незрозумілих” читач нарешті бачить картину цілісної сім’ї та виважених, хоч і не безконфліктних, стосунків з батьками. Проте життя родиною не обмежується. Суспільство має наперед заготовлені ролі для представників різних статей. Хочеш чи ні, однак щоразу доводиться обирати: діяти, як належить “справжнім чоловікам”, чи виходити із власних інтересів, наражаючись на суспільний осуд чи насмішки.
Наприклад, що робити, коли є можливість позбутися цноти – але не з тією, до якої маєш почуття? Або коли б’ють твого друга, з яким ти нещодавно посварився: послухати інстинкт самозбереження чи голос совісті?
Пригоди Сашка та Романа врівноважено їхніми рефлексіями, а почуття спонукають друзів до подекуди екстремальних дій, завдяки чому повість має шанс завоювати прихильність підлітків обох статей.

Купрін О. Солоні поцілунки: повість / О. Купрін.- К.:ВЦ: Академія, 2016.- 128с.Повість “Солоні поцілунки” стала дебютним твором критика дитячої літератури Ольги Купріян. Добре знаючись на тому, що видавці пропонують читати підліткам, авторка безпомилково знайшла замовчувану тему, яку й порушила у своєму творі. І недаремно у назві фігурує слово “поцілунки”, адже йдеться про тілесні вияви любові.
Чотирнадцятилітні люди вже добре знаються на питаннях міжстатевої взаємодії, хоча поки що лише в теорії. Любов у такому віці – це вже не лише зустрічі поглядами та несміливі дотики, але й трохи більш розкуте фантазування про те, що ж буде далі.
Залишимо інтригу щодо того, чи наважаться персонажі дійти до практики, натомість поквапимося запевнити, що ця тема є лише однією із сюжетних ліній твору. Здебільшого ж це повість про таку собі звичайну дівчину Мілку: вагання, кого з двох привабливих хлопців обрати, дружбу з однокласницею Танею, спроби прийняти розлучення батьків та пережити появу в тата нової сім’ї.
Так само, як і у згаданих вище текстах, у “Солоних поцілунках” є достатньо самоаналізу – втім, це цілком природно, адже саме підлітковий вік є часом пошуку ідентичності. Однак показана й зворотна сторона зацикленості на своїй особі: через неї Мілка мало не втратила подругу.
Загалом, широке коло порушених питань та легка мова твору роблять його привабливим позакласним читанням для старшокласників.


Гридін С. Не - ангел: повість / Сергій Гридін.- К.: ВЦ: Академія, 2016.- 144с.Ще одна книжка Сергія Гридіна, “Не-ангел”, проблематикою кардинально відрізняється від “Незрозумілих”. Замість взаємного кохання – зародки почуттів, які обриваються на другий же день звісткою про смерть дівчини. Замість затишного родинного кола – сварки і психологічне та фізичне насильство. Замість батька, який підтримує сина та з яким можна розділити “чоловічу таємницю” – осоловілий домашній тиран.
Таким чином зав’язується конфлікт, який, поволі визріваючи, закінчується втечею Олеся з дому. А далі події розвиватимуться з карколомною швидкістю: знайомство з малолітнім безхатченком відкриває двері у світ, про існування якого навіть не здогадуються “домашні” підлітки.
Одну добу головний герой проводить в режимі екшену на межі з трилером. Досвід цієї небезпечної “свободи” залишає по собі незабутні враження як для самого Олеся, так і для читачів.

Виставка - валентинка "Про день Святого Валентина дорослий знає і дитина"Для самих найменших читачівКнижкова виставка "Новий рік крокує - свята нам дарує"           


Шановні наші маленькі читачі!
     Час відвідати бібліотеку, адже фонд поповнився яскравими книгами. Усі видання виключно українською мовою. 
     Пропунуємо вашій увазі  книги для учнів молодшого, середнього та старшого шкільного віку. Цікаві книги Андрія Кокотюхи, Галини Вдовиченко, Сашка Дерманського, Марини Павленко, Всеволода Нестайка. Приємного читання!!!Книжкова виставка " Йдемо з дитинства до Тараса"

Хороша книга - один з найбільш дорогоцінних скарбів життя.

Нові книг 2016 року.Конрад, або Дитина з бляшанки 

Повість сучасної австрійської письменниці, лауреата Міжнародної премії імені Г. К. Андерсена. Штучно створений хлопчик зазнає неймовірних пригод, перш ніж пристосовується до дійсності. Конрад – незвичайний хлопчик. І навіть не тому, що до пані Бартолотті його приніс поштар у здоровенній бляшанці. А через те, що Конрад занадто чемний, слухняний, страшенно нудний і зовсім не має друзів. Тож пані Бартолотті та її сусідка дівчинка Кіті конче мають перетворити ідеальну дитину на нормального хлопчика. Хоча б для того, щоб Конрада не віддали іншим батькам… Книга для молодшого та середнього шкільного віку.


Хрустальова Олена


Лісова сторожа: повість-казка

Детективчик

     Таємничий ліс у жахливій небезпеці! У його хащах визріває страшна змова! Хто врятує школу чарівних наук? Хто врятує лісових мешканців? За справу беруться троє відважних друзів: мишеня Шустрик, бабченя Жужко і жабка Гріна!
                Серія «Читання для реготання»

 Джеремі Стронг   Мій тато і зелений алігатор

Оце так сімейка! Татко приволік додому живого алігатора, а ба­буся бігає на побачення, як шістнадцятирічна дівчинка, та ще й гасає на мотоциклі! Лише мама дає всьому раду, хоча інколи го­дує всю родину самими лише сосисками і збирається... вибухнути.


Джеремі Стронг

Ракета на чотирьох лапах

Що це? Комета, болід чи реактивний літак? Ні, це всього лише собака Стрілка – справж­ня ракета на чотирьох лапах, суміш вихору, хорта і спортивного «Феррарі». Вона має фантастичну здатність втягувати в ха­лепу свого одинадцятирічного господаря Тревора і його подружку Тіну.


   Джеремі Стронг

  Нові пригоди Ракети на чотирьох лапах

А правда ви вже скучили за невгамовною Ракетою на чотирьох лапах? Тож зустрічайте: ось вона, Стрілка, і ось троє її кумедних цуценяток, з якими нерозлучні друзі Тревор та Тіна збираються зустрічати найкраще у світі свято – Різдво. І ще вони мають намір допомогти відомому спортсменові бігати швидше та перемогти на Тваринячих іграх поганця Чарлі Смага і трьох його ельзаських вівчарок. Чи пощастить їм? Розгортайте книжку і читайте хутчіш.


Кіра й таємниця бублика

Життя Кіри цілком змінилося після того, як вона врятувала пса – чудового лабрадора Мані. Пес умів розмовляти та навчив дівчинку правильно заощаджувати і розпоряджатися грошима. Ось-ось має здійснитися мрія Кіри – і вона полетить до Каліфорнії. Але на шляху до мети несподівано виникають перешкоди, які не так легко подолати – адже для цього потрібно знати сім правил життя…
Бодо Шефер – фінансовий консультант номер один у Європі, письменник і бізнесмен, автор бестселера «Шлях до фінансової незалежності» та унікальної книжки для дітей «Пес на ім’я Мані, або Абетка грошей», у якій він навчає, як правильно розпоряджатися грошима, щоб здобути фінансову незалежність.
Нова книга Бодо Шефера «Кіра й таємниця бублика» відкриває дітям правила життя, які допоможуть їм досягати мети і стати гідними громадянами.


Серія:  Всі – всі найулюбленіші книжки
Матюшкіна К.,  Оковитая К.
Ага, упіймався!
   Дощового вечора відомі детективи пес Фу-Фу та кіт Киць-Киць сиділи в детективному Бюро розслідувань, сторожко прислухаючись до гуркоту грому, і на щось чекали...
   Водночас із ударом грому двері розчахнулися і на поріг запурхнула скуйовджена птаха - відома віщунка Кука. Кука заввиграшки віщувала майбутнє іншим, а що вона сама стане жертвою злочину і гадки не мала!
   Слідчі, озброївшись головним доказом - фотографією злочинця - розпочинають нове розслідування.


Детективи в Артеку

Герої повісті – тендітна юна скрипалька Оленка та її друзі – Антон, Сашко і Сергій під час відпочинку у таборі на березі Чорного моря ­випадково дізнаються про таємницю захованих неподалік коштовностей славнозвісної Міледі, героїні роману про трьох мушкетерів. Уночі друзі таємно вирушають на пошуки скарбу, але потрапляють у вир захоплюючих пригод. Їм доведеться здійснити небезпечну подорож у печеру контрабандистів, а також вступити у справжній двобій з викрадачами музейних цінностей. Хто переможе в одвічному двобої зла і добра – підступність і ненависть, чи щирість і дружба?..


Малий Вовчик – лісовий детектив
Четверта книжка про пригоди Маленького Вовчика вдалася супердетективною і суперсучасною. Готуйтеся познайомитися зі Жерлоком Хохмсом та його Технослідопитом, а також розшифровувати таємничі послання, вивчати генні модифікатори, шукати вкраденого привида Вовчила-Хижачила та розплутувати страхітливі злочини. Адже саме цим займаються-переймаються відомі слідчі з «Лісового розшукового агентства жовтооких детективів»: Маленький Вовчик, Репетун, Гаврик Воронько, Ведмедик Нормус та Чухля-Нюхля, які, хоч би що вигадав підступний пан Крутихвіст, завжди будуть на висоті.

Капосна книжка Малого Вовчика

У порядній вовчій сім’ї лихо – Малий Вовчик росте надто лагідним та добрим. Ганьба на всю вовчу громаду! Вовчик мусить негайно вирушати до Школи Поганців, щоб вивчити 9 Капосних Правил і стати справдешнім Злим Вовком! Про те, як добродушний та веселий Малий Вовчик намагався стати Злим Поганцем-Сіроманцем та що з цього вийшло, ви й дізнаєтесь із цієї милої та дотепної книжечки. Це перша перекладена українською мовою книжка відомого британського дитячого письменника Іана Вайброу із серії про пригоди Малого Вовчика, який уже встиг полюбитися мільйонам дітей у всьому світі.
Піратська книга Малого Вовчика

Непосидючий Маленький Вовчик та його приятелі – молодший братик Чухля-Нюхля, Репетун, ведмедик Нормус та Гаврик Воронько – вирушають у нові пригодницькі мандри. Цього разу на них чекають кораблі, шаблі й гармати, акули й острови, а ще війна з підступним капітаном Фрошусем за велетенську скриню скарбів і титул найнайжахнючішого пірата усіх морів.Приємного читання!Кращі книги - нашим дітям
Серія "Сучасна дитяча література",  " В.Нестайко радить прочитати", "Читаємо разом з В.Нестайко"


Наші юні читачі!  Зверніть увагу, до бібліотеки надійшли нові книги.
 Серія "Країна фентезі"
1. Крюкова Т.Ш. Кубок чарівника / Т.Ш Крюкова.- Х.: Вид. Ранок, 2015.-288с.
2. Крюкова Т.Ш. Годівниця / Т.Ш. Крюкова.- Х.: Вид. Ранок, 2015.- 305с.
3. Крюкова Т.Ш. Зоряний лицар / Т.Ш. Крюкова.- Х.: Вид. Ранок, 2015.- 358с.
15.07.2015р.

 Діти – своєрідна категорія читачів. Вони фантазують, з часом перетворюються в дорослого читача, а для цього їм потрібно увібрати в себе хороші думки, приклади благородних вчинків, картини навколишньої краси. І якщо усього цього юні читачі наберуться достатньо, вони створять прекрасний завтрашній день.                                     Сучасна книга для дітей, як і для дорослих, значно відрізняється від літератури радянських часів. Вона дуже строката за змістом, метою, часто – густо вирізняється якістю зовнішнього оформлення.
Пропонуємо вам  віртуальну книжкову виставку «Сучасні українські письменники – дітям» де представлено книги із серії «Сучасна дитяча проза»які ви можете взяти у нас у бібліотеці.

           "Сучасні українські письменники - дітям"                                                                                    

1.Сняданко Н. Країна поламаних іграшок / Н. Сняданко.- К.:Грані - Т, 2008.-80с.,іл.                                               

 Хлопчик   Матвійко ніколи не знав, що поламаними іграшками гратися набагато цікавіше. А переконався він у цьому, побувавши разом із рожевою свинкою Парвскою на справжньому банкеті поламаних іграшок. 2.Лебедева К.  Птаха корабель / Катерина Лебедева.- К.: Грані - Т,2007.-124с.,іл.

Трапляються пригоди, які складно пояснити, але від того вони ще більше захоплюють. От Птаха Корабель. Хто він? Корабель, що ширяє у небі, чи птах, який плаває безкрайнім морем? Таке одразу і не почсниш.Тож відкрий першу сторінку і поринь у світ загадкового. 3. Ткачук Г. Вікно до собаки: повість / Галина Ткачук.- К.: Крані - Т, 2011.- 120с. іл.

Якщо ви знайшли вікно, до собаки - вам неймовірно пощастило. Тому що це початок пригод - таких барвистих, про які ви могли хіба мріяти. Золотв рибка виконає ваше заповітне бажання, а веселий і балакучий Ласло Здобич понесе вас крізь час і простір - може , аж до моря...

4. Чередниченко Д. Чого Волошка залишилася: повість / Дмитро Чередниченко.- К.: Грані - Т.,2012.- 60с.,іл.

Звичайна київська квартира, в якій мешкає творча родина - Дмитро, Галина, Олена, киця Волошка і киця Біленька - опиняється в центрі пригод. Бо вдома - найсмачніше, найзручніше і найцікавіше. Особливо на книжкових полицях.


5. Малик Г. Вуйко Йой і Страшна Велика Кука: повість / Галина Малик .- К.: Грані - Т,2011.-136с.,іл.

 Персонажі нової книги про вже знайомого всім вуйка Йой вигадали Куку, про те не повністю і не до кінця. Виникло Те, чого ніхто не знає. Яке Воно? де живе?, що полюбляє?. Навіть невідомо, чи Воно добре, чи зле. А крім "вигадників" зарадити ніхто не може.


6. Роздобудько І. Коли оживають ляльки / Ірен Роздобудько.- К.: Грані _Т,2007.- 60с.,іл.

Ця книга - своєрідний дебют знаної авторки. Читач довідається про духів які живуть у посуді, про те, як гноми наближають пори року й прикрашають небо зорями, те, як оживають ляльки.


7. Жолдак Б. Капосні капці / Богдан Жолдак.- К.: Грані - Т,2008.-80с.,іл.

Доля залишила оті злощасні капці в Україні, і тут із ними теж було  чимало мороки.Якої саме і що з того врешті - решт вийшло - це відстежив у своїй новій пригодницькій повісті від сучасного українського письменника Богдана Жолдака.8. Павленко М. Миколчині історії / Марина Павленко.- К.: Гроні - Т, 2008.-104с.,іл.

Знайомтесь - нова книга Марини Павленко, яка розповідає життєву і водночас неймовірну історію справжньої дружби, яка змінює світ на краще.  Ви й не уявляєте, як тісно переплелися життя хлопчика Миколки та пса Найди.


9. Малик Г. Вуйко Йой і Мишеня / Галина Малик.- К.:Грані - Т,2007.- 112с.,іл.

Книжка  - для повного щастя. Сталося так, що будинок, який 150 років стояв у затишному куточку Карпат і в якому  мешкав справжній вуйко - вуйко Йой, якісь незнайомці вирішили перенести у сканзен Ой, мишеня. Що залишається робити нашому герою?. Що на нього чекає та що воно таке є - сканен, з майстерністю дитячого письменника розповіла Галина Малик.


В дні шкільних канікул, завітайте до бібліотеки, книги на вас чекають.

Тематичні полички


Періодичні видання бібліотеки Книжкова виставка "Мій рідний край - окраса України"


Книжкова виставка "У природі  - в рідному домі"
Тематична поличка "Великодня писанка - диво і краса"  

 
Книжкова виставка "Є така держава - Україна"  
Книжкова виставка "Вас вітає казка"


Коментарі